Hakkımızda

MERYMELL’ in bir marka projesi olarak hayata geçmesinin ardında 70 yıllık aile tecrübesi yatıyor.  Nesilden nesile bu başarı öyküsünü yazan aile büyüklerimiz farklı sektörlerde yatırım yapmış olsalarda, teksil hayatlarının her döneminde ana iş kolu oldu.

1950’li yıllarda Sakarya ve çevre illerin pazar yerlerinde başlayan serüven 80’li yıllara gelindiğinde ikinci nesil tarafından Adapazarı’nda çarşı olarak tabir edilen şehir merkezinde ilk dükkanın açılmasıyla mağazacılığa dönüştü.

Erkek ve kadın giyim üzerine Çark Caddesi'nde açılan mağazalara, ilerleyen dönemde Tarihi Uzun Çarşı'da gelinlik ve nişanlık grubunun da dahil edildiği bir mağaza daha eklendi.

90'lı yıllarda İstanbul Pendik'te dünyaca ünlü markalara (hugo boss, tommy hilfiger, zegna) imalat yapan bir tekstil atölyesi kuruldu ve aynı sektörde çalışan firmalara sunulan; makina bakım ve teknik servis ile hizmet ağı genişletildi.   

2010 yılından sonra inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde yatırımlar yapıldı. Sakarya ve İstanbul’da onlarca konut projesi ve ticari proje başarıyla tamamlandı.

2019 yılında üçüncü nesil girişimi olan MERYMELL markası kuruldu. Merymell; Serdivan Alışveriş Merkezi yanında yer alan Moda evlerinde, kadın ve erkek modasını dünya ile eş zamanlı takip eden kadrosuyla, tamamı yerli üretim olan ürünleri satışa sunmaktadır.

Markanın kuruluş amacı, günümüzde 7’den 70’e her kesimin elinde bulunan akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar ile hayatımıza giren teknoloji ve bu doğrultuda değişen alışveriş alışkanlıklarına uygun hizmet verebilen, e-ticaret ve e-ihracat konusunda global bir marka olmaktır.

Merymell dürüstlük, doğruluk, insan sevgisi ve ticari ahlak kurallarına bağlı bir felsefeyi benimsemiştir.

70 yıldır olduğu gibi günümüz rekabet koşulları içerisinde piyasa şartlarına uygun, en iyi mal ve hizmeti sunabilmek birinci önceliğimizdir.

 

NESİLDEN NESİLE, EN MODA EN KALİTE…